1-Cervenak.jpg

Lokalita

Tady se Vám bude líbit

Park Vinice

Hned vedle Červeňáku se nachází nově zrekonstruovaný park Vinice. Nabízí nejen místa k odpočinku, ale také ke sportu. Asfaltové stezky ocení bruslaři, běžci, rodiny s kočárky nebo cyklisté. Ti mohou v parku vyzkoušet i „pumptrack“.

1.jpg

Podél řeky až do centra města

Od centra města dělí Červeňák necelé dva kilometry. Na Pernštýnské náměstí tak můžete dojít příjemnou procházkou napříč několika parky podél řeky Chrudimky.

4.jpg

Pernštýnské náměstí a Zelená brána

Centrum města. Najdete zde radnici, galerii, knihovnu, spoustu restaurací, které se specializují na různé druhy kuchyní a zároveň vinárny a kavárny. Zelená brána je jedna z nejznámějších pardubických dominant, ze které se naskýtá unikátní pohled na celé město.

4-Pernstynske namesti a Zelena brana.JPG

třída Míru

Srdce města, které nedávno prošlo rekonstrukcí. Nachází se zde další spousta kaváren a restaurací. Zároveň spojuje historickou a moderní část města.

5-trida Miru.JPG

Divadlo

Východočeské divadlo Pardubice patří mezi nejvýznamnější kulturní instituci v kraji. V roce 2019 oslavilo již 110. sezónu a zároveň se zde pravidelně koná GRAND festival smíchu.

6-Divadlo.JPG

Zámek

Jednou z pardubických dominant je renesanční zámek v centru města. V současnosti slouží jako muzeum a galerie.

6-Zamek.jpg

Tyršovy sady a park Na Špici

Pardubický zámek je obklopený nově zrekonstruovanými Tyršovými sady, které se navíc nachází v blízkosti parku Na Špici, který je na soutoku Chrudimky a Labe. Zároveň se zde každý druhý srpnový týden koná akce Sportovní park Pardubice.

7-Tyrsovy sady a park Na Spici.jpg

Automatické mlýny

V blízkosti parku Na Špici stojí Automatické mlýny Josefa Gočára. V současné chvíli prochází nákladnou rekonstrukcí, po které se stanou centrem kultury a společenského života.

8-Automaticke mlyny.jpg

Co najdete v okolí

les.svg
Les
500 m
park.svg
Park
50 m
centrum.svg
Centrum
1 km
fitness.svg
Fitness
150 m
les.svg
Jiný les
1.5 km
Typ přepravy:

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit.

více informací & nastavení