Proč si vybrat bydlení v Pardubicích?

Statutární město Pardubice patří svojí velikostí i významem mezi 10 nejdůležitějších center v České republice. Nabízejí příznivé prostředí pro život i zaměstnání a podnikání stejně jako pro kulturní a společenské vyžití. Pardubice jsou střediskem administrativních a finančních institucí, centrem vědy a kultury.

Lokalita – doprava

Město perníku se nachází na železničním uzlu, v centru Prahy jste za hodinu, v Brně za hodinu a půl a v Hradci Králové autem za 20 minut. Co se cestování do větších dálek týče, mají Pardubice i mezinárodní letiště, ze kterého létá několik linek k moři! Pardubice jsou ideálně veliké, většina obchodů, úřadů je od sebe v docházkové vzdálenosti, případně můžete využívat širokou škálu cyklostezek, nebo MHD.

Vzdělání

V Pardubicích je spousta mateřských, základních a středních škol. Volit můžete mezi státními nebo soukromými, a tak si vybere opravdu každý. Zároveň je zde univerzita, která se skládá ze sedmi fakult. V rámci celoživotního vzdělávání nabízí i program Univerzita třetího věku, a tak můžete studovat v každém věku.

Práce/zaměstnání

V Pardubicích najdete bez problémů atraktivní zaměstnání, je zde nízká nezaměstnanost a na trhu práce se nabízí více volných míst, než kolik je uchazečů o práci. Město je sídlem jak velkých podniků, konkurenceschopných v evropském i globálním měřítku, které vyvíjejí, vyrábějí a prodávají inovativní finální produkty, tak inovačních šampionů mezi malými a středně velkými podniky s vysokým podílem vlastního výzkumu a vývoje. Špičkový podnikový výzkum a vývoj na mezinárodní úrovni existuje zejména v chemii, biomedicíně a radiotechnice.

O atraktivitě města pro podnikání svědčí i to, že v loňské soutěži Financial Times obsadilo město Pardubice mezi evropskými investičními destinacemi budoucnosti 5. místo v kategorii nejmenších měst a regionů.

Sport

Sport k Pardubicím neodmyslitelně patří. Jak ten amatérský, tak profesionální. Hokej, basketbal, fotbal, florbal - všechny tyto týmy hrají ve svých soutěžích nejvyšší ligu. Zároveň ve městě působí spousta sportovních klubů a oddílů, které se věnují různým sportům.

Pardubice - město koní. Koně k městu patří stejně jako perník. Každoročně zde od jara do podzimu probíhá několik dostihů, které pravidelně vyvrcholí druhou říjnovou neděli, kdy se koná Velká pardubická steeplechase, která se řadí mezi nejtěžší a nejprestižnější závody v Evropě.

Týden před Velkou pardubickou se jezdí Zlatá přilba, legendární motocyklový plochodrážní závod.

V létě se ve městě pravidelně konají hned tři velké sportovní události: jako první je 14denní festival Czech Open (festival šachu a her), následuje tenisový turnaj Pardubická juniorka a devítidenní akce Sportovní park Pardubice, během kterého si děti mohou vyzkoušet desítky různých sportů a zjistit, co je nejvíc baví.

Kultura

Město v Polabské nížině nabízí i bohaté kulturní vyžití. Nachází se zde Východočeské divadlo Pardubice, v jehož souboru působí několik držitelů cen Thálie. Divadlo zároveň každoročně pořádá Grand festival smíchu a v létě hraje na Kunětické hoře.  

Každý rok město pořádá mezinárodní hudební festival Pardubické jaro, na kterém se představí nejen tuzemští umělci, ale i zahraniční a věnuje se převážně klasické hudbě.  

Aviatická pouť, Pernštýnská noc, dvoutýdenní festival městské slavnosti nebo Festival vína, to všechno je už neodmyslitelně spjato s městem. V samém srdci města se pak nachází renesanční zámek, který z části slouží jako muzeum.

Novým centrem kultury a volného času se také stanou Gočárovy Automatické mlýny, které po rekonstrukci získají krajskou a městskou galerii a Centrální polytechnické dílny.

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit.

více informací & nastavení