Představení celého projektu

Projekt Rezidence U Červeňáku vzniká transformací brownfieldu, který původně sloužil jako vojenský areál. Od roku 1945 zde působilo železniční vojsko, ovšem jeho činnost byla v roce 1994 ukončena a od té chvíle se přestal prostor z velké části využívat.

Nová rezidenční čtvrť tak vzniká na ploše, která má zhruba 250 000 m2 a jedná se o vůbec největší projekt rezidenční výstavby v Pardubicích od roku 1989. Čtvrť ožije v horizontu několika let a celkově vznikne zhruba 1700 bytů.

Projekt počítá jednak s bytovými domy, které nabídnou byty o dispozici od 1+kk až 5+44, a jejichž výstavbou celá rezidence začíná. Zároveň zde vzniknou i rodinné domy. Od západu k východu (směrem k řece Chrudimce) se bude zástavba rozvolňovat, aby navazovala na přírodní park Červeňák. Život v centru přírody – je motto celého našeho projektu, neboť Rezidence U Červeňáku vzniká v blízkosti řeky Chrudimky, s jejíž revitalizací v projektu také počítáme. Navíc přes 70 tisíc m2 bude tvořit zeleň, zhruba na stejně velkém prostoru vzniknou budovy s občanskou vybaveností a přes 20 tisíc m2 zařízení pro sport a rekreaci.

Nová čtvrť pracuje s prvky moderního urbanismu, které počítají i s pozitivním dopadem na životní prostředí. Necelých 20 tisíc m2 bude tvořit plocha se zelenými střechami a zároveň plánujeme zařadit parkovací místa pro prostředky sdílené dopravy (elektromobily, skútry). Parkování pro rezidenty bude v podzemí, v ulicích tak bude parkování pouze pro návštěvy, díky čemuž můžeme do projektu začlenit více pěších promenád, parkovou zástavbu a centrální náměstí. Zároveň počítáme s napojením čtvrti na městskou síť MHD a zároveň na síť cyklostezek.

Chceme vytvořit čtvrť, kde se žije, nikoliv jen bydlí nebo přespává

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit.

více informací & nastavení